Mimo, że problemy z erekcją zazwyczaj kojarzą się z dolegliwościami występującymi u starszych mężczyzn tak naprawdę takie kłopoty mogą spotkać każdego bez względu na wiek. Zmniejszona zdolność do osiągnięcia orgazmu, a także zaburzenia wzwodu podczas stosunku seksualnego mogą zdarzyć się każdemu mężczyźnie. Niemniej jednak przeważne są to kłopoty przejściowe.

Zaburzenia erekcji to nie impotencja

Pamiętajmy, że zaburzenia erekcji to nie to samo co impotencja. O chorobie można mówić, jeżeli mężczyzna nie może osiągnąć i utrzymać wzwodu podczas stosunku seksualnego. Jeśli przypadłość jest nawracająca i stanowi większość wszystkich podejmowanych prób współżycia, obawy są uzasadnione i należy udać się do specjalisty. W przypadku młodych mężczyzn problemy w łóżku mają zazwyczaj przejściowy charakter, wiec nie należy się nadmiernie przejmować.

Co pomoże na zaburzenia erekcji?

Czasami najlepszym lekarstwem jest po prostu sen oraz wypoczynek. Niekiedy dużo stres, nawał obowiązków sprawia, że można mieć problemy w sypialni. Jeśli zaburzenia erekcji wynikają z przyczyny fizycznych, wówczas zaleca się środki na potencję których składnikiem jest Sildenafil. Panowie cierpiący na takie dolegliwości muszą zmienić tryb życia na zdrowszy – aktywność fizyczna i zdrowe jedzenie to podstawa. Oczywiście niekiedy problem leży w psychice, wówczas warto udać się do specjalisty.