Potencja to bez wątpienia bardzo ważna kwestia dla każdego mężczyzny. Każdy choć raz w życiu z pewnością doświadczył problemów z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji. Jakie są sposoby na to, żeby sobie radzić z takimi problemami?

Tabletki na potencję – czy są bezpieczne?

Chociaż tabletki na potencję wydają się najlepszym rozwiązaniem, to nie zawsze będą w stanie pomóc. Wszystko zależy od tego, jaka jest przyczyna problemu. Jeżeli problemy z erekcją są związane z przemęczeniem, brakiem wystarczającej ilości snu, chorobami współtowarzyszącymi, wówczas takie środki mogą okazać się skuteczne. Jeżeli jednak kłopoty w łóżku wiążą się na przykład z blokadą psychiczną, wówczas tabletki należy sobie odpuścić i szukać wsparcia u psychologa czy seksuologa. Ogólnie rzecz biorąc tabletki na potencję są bezpieczne, jednak te, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł.

Co warto jeść, żeby poprawić poziom libido?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre potrawy i produkty spożywcze mogą skutecznie zwiększyć ochotę na seks. Po pierwsze warto jeść owoce morza, które skutecznie poprawiają sprawność seksualną. Po drugie przyprawy, szczególne takie oparte na ziołach na przykład papryka chili oraz imbir. Owoce również są świetnym rozwiązaniem, warto jeść przede wszystkim morele, banany, brzoskwinie czy granaty. Pomocne w zwiększeniu libido będą także produkty z pełnego ziarna oraz chude ryby.