Niemożność osiągnięci oraz utrzymania wzwodu to problem, który dotyka większą liczbę mężczyzn, niż mogłoby się wydawać. W Polsce aż 3 mln Panów zgłosiło się do lekarza z zaburzeniami wzwodu, jednak na pewno jest ich o wiele więcej.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?
Przyczyny jest wiele, chociaż najczęściej za problemy z odbyciem satysfakcjonującego stosunku seksualnego odpowiada stres i zmęczenie. W dzisiejszych czasach żyjemy bardzo szybko, tak więc bywamy przemęczeni i niewyspani. To z kolei bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm i zdolności seksualne. Niekiedy problemem może okazać się choroba współtowarzysząca albo przyjmowane leki. Choć większość zaburzeń ma charakter somatyczny, to równie często przyczyna leży w głowie mężczyzny. Czynniki psychogenne bardzo często uniemożliwiają odbycie satysfakcjonującego stosunku, czasami chodzi o strach przed zbliżeniem, złe relacje w związku, traumy z przeszłości itp. W tym wypadku niezbędna jest konsultacja z psychologiem albo psychiatrą.

Psychologia w zaburzeniach potencji

Okazuje się, że to w jaki sposób myśli o siebie mężczyzna, jak postrzega siebie oraz otoczenie ma ogromny wpływ na jego sprawność w łóżku. Głowa zawodzi zazwyczaj młodych mężczyzn w wieku 20-35 lat, którzy są zdrowi i teoretycznie powinni być w stanie odbyć satysfakcjonujący stosunek. Niska samoocena, nieśmiałość wobec kobiet, lęk przed niechcianą ciążą, trudności w określeniu orientacji seksualnej – to problemy, które mogą powodować problemy w sypialni. Jeżeli zawodzi głowa, warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże w przezwyciężeniu problemu. Nie należy martwić się na zapas, gdyż zaburzenia wzwodu, zazwyczaj mają charakter przejściowy.