Zaburzenia seksualne u mężczyzn pojawią się dużo częściej, niż mogłoby się to wydawać. Ponieważ jest to bardzo krępująca i wstydliwa dolegliwości, nie wszyscy mężczyźni decydują się na wizytę o lekarza. Oczywiście warto odróżniać impotencję od zaburzeń erekcji.

Skuteczne leki na zaburzenia wzwodu, czyli jakie?
Obecnie na rynku można znaleźć tabletki na potencję na receptę i bez recepty. Do niedawna było tak, że tylko leki na receptę mogły mieć w składzie sildenafilem, czyli substancję czynną, która jest uważana za najskuteczniejszą, jeśli chodzi o leczenie zaburzeń potencji. Dziś na rynku można znaleźć również sporo leków bez recepty o takim składzie. Skuteczne leki na zaburzenia erekcji to takie, które mają naturalny skład i jeden skuteczny środek czynny. Oczywiście dużo zależy od tego, jakie są przyczyny powstawania zaburzeń erekcji. Jeżeli problem ma podłoże somatyczne, wówczas leki na zaburzenia wzwodu na pewno będą skuteczne. Gdy problem tkwi w psychice mężczyzny to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do psychologa, który zleci odpowiednią terapię.

Popularne leki na potencję – czy działają?
Takie tabletki jak viagra, mensil czy maxigra go zawierają sildenafil, to Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (inhibitory PDE5), takie leki są najskuteczniejsze w leczeniu zaburzeń wzwodu. Przyjmując takie tabletki  dochodzi do hamowania działania enzymu, który rozkłada tlenek azotu. Zwiększony poziom tlenku azotu prowadzi z kolei do poszerzenia tętnic, do ciał jamistych napływa więcej krwi. Gdy ciała jamiste się napełnią, wówczas dojdzie do wzwodu i będzie można odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny.