Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być różne. Niekiedy mają one podłoże somatyczne, innym razem psychogenne. Silny stres, depresja, niepokój, przemęczenie, złe relacje w związku, choroby wieńcowe, przyjmowanie niektórych leków – takie czynniki mogą prowadzić do tego, że mężczyzna nie będzie w stanie odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Pomóc mogą tabletki na potencję zawierające sildenafil, składnik czynny, który jest stosowany z większości środków na receptę, jak i bez recepty.

Czym jest sildenafil?

Sildenafil to substancja będąca podstawowym składnikiem popularnej viagry i wielu innych leków na potencję. Niekiedy to jedyna szansa dla mężczyzn na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Opisywana substancja należy do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5).  To enzym pojawiający się w ciałach jamistych prącia i krążeniu płucnym.

Jak działa?

Tabletki zawierające sildenafil powodują rozkurczanie naczyń krwionośnych, dzięki temu możliwe jest zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych członka. W ten sposób można osiągnąć, a także utrzymać erekcję. Jak działają takie tabletki? Już godzinę po zażyciu środka na potencję można uzyskać zadowalające efekty, przy czym oczywiście musi wystąpić podniecenie seksualne, aby erekcja mogła wystąpić. Gdy mężczyzna nie zostanie pobudzony, wówczas sildenafil nie zadziała.